Úvod Správy Juniori Juniori neuspeli v zápase rozdielnych polčasov

Juniori neuspeli v zápase rozdielnych polčasov

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - Spartak Myjava 1:3.

Juniorka Slovana Bratislava v 27. kole MONACObet ligy podľahla Myjave 1:3. Belasí v zostave s viacerými hráčmi v dorasteneckom veku odohrali dobrý druhý polčas, za ktorý však neboli bodovo odmenení.

Naši juniori nastúpili s nižším vekovým priemerom než obvykle s viacerými hráčmi v dorasteneckom veku. Belasým nevyšiel prvý polčas, keď už od ôsmej minúty prehrávali po góle Syllu. Rovnaký hráč tesne pred odchodom do kabín pridal druhý presný zásah hostí.

Po prestávke a dvojnásobnom striedaní sa naši mladíci nadýchli k obratu. V 49. minúte potiahol Martin Mišovič loptu po ľavej strane a dal krížne Elvisovi Isaacovi, ktorý nezaváhal. Naši mladíci sa pochopiteľne snažili o vyrovnanie, namiesto toho však ešte raz v závere inkasovali. Castellano dal z penalty na konečných 1:3.

Belasí tak nenadviazali na víťazstvo nad Malženicami, a v tabuľke sú s 32 bodmi na jedenástom mieste. Naši juniori sa najbližšie predstavia v Šamoríne, kde sa bude hrať v nedeľu 5. mája o 10:30.

„Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom sme akoby ani neboli na ihrisku, predviedli sme v ňom náš najhorší jarný výkon. Chýbali nám zranení či vykartovaní hráči, čo však nemôže byť výhovorka. Robili sme veľa chýb, ktoré Myjava dokázala potrestať. Najviac ma mrzia niektoré veľmi slabé individuálne výkony. Po prestávke sme sa dostali do zápasu po úniku Mišoviča a góle Isaaca. Od tohto momentu sme si vytvorili tlak, boli sme nebezpeční pred súperovou bránou a mali sme aj šance na vyrovnanie, ktoré sme ale nedokázali premeniť. Napokon sme inkasovali po tretíkrát po pre mňa nepochopiteľnom pokutovom kope, a záver sa už len dohrával. Odohrať len polčas je na bodový zisk s vyspelým súperom ako je Myjava málo,“ povedal tréner belasých Vladimír Gála.

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - Spartak Myjava 1:3 (0:2)

Góly: 49. Isaac – 8. a 45. Sylla, 80. Castellano

Žlté karty: 38. Marko – 82. Boledovič

Rozhodovali: Gregorec – Železňák, Šandrik

Návšteva: 133 divákov

Slovan: Mikoláš – J. Šalkovič (81. Ferleťák), Szalma (46. Hornyák), Marušin, Tóth – Marko, Koseček (46. Maroš) – Kušnír, Božík (75. S. N. Murár), Mišovič – Isaac (85. Balko)

Myjava: Žákech – Sylla, Šimeček (64. Flamik), Cisár, G. Halabrín, Castellano, Čurik (78. Boledovič), Bedecs, Kousal (64. Vlasov), Čongrády (19. Sow, 78. Copko), Prachar